neděle 24. února 2008

Lucky☆Star...


... je 24-dílný seriál v podstatě bez příběhu a s obrovským množstvím dialogů, což v mém případě znamenalo časté používání tlačítka "Pauza", protože něco takového bych nejspíš nestíhal číst v reálném čase ani česky, natož pak anglicky. ^__^ Jeho animace je poměrně jednoduchá, s častým využitím superdeformací a seriál samotný je na svoji cílovou skupinu zaměřen dost ostře, takže pokud do ni nepatříte, nejspíš vás bude hodně nudit. Jestli vás toto krátké shrnutí odradilo, gratulujte si. Ušetřili jste hodně času, který můžete strávit mnohem lépe, než sezením u pc.

Pokud ale i přes tohle všechno pořád chcete Lucky Star zkusit, riskujete, že dopadnete jako já. ^_^; A to tak, že si uvědomíte vlastní chyby, jako je závislost na počítači / internetu, slabost pro kupování anime / mangy, lenost, sklony k odkládání věcí na poslední chvíli a tak dále. Tím vším totiž trpí jedna z hlavních postav seriálu, typická otakyně, Konata Izumi.


Ano, Lucky Star je seriál o otaku a dalo by se říct, že i jen pro otaku. Protože i když je seriál i částečným nahlédnutím do japonské kultury a zachycuje každodenní život obecně, je v něm spousta aktuálních odkazů a narážek na otaku kulturu (například na Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Hatsune Miku a mnoho dalších), takže pro "normálního člověka" bude LS z větší části o ničem. Pro otaku je ovšem plný důvěrně známych situací (návštěvy conů, čekání na nové releasy, shánění limitovaných edicí...) a postav se kterými se snadno ztotožní (Konata, její pedofilní otec, či Konatina učitelka, která je ve svých 27 letech stále bez přítele a po nocích hraje MMORPG...) Takže za sebe dávám devět bodů z deseti. ^_^;;

Zde jsou nějaká videa na ukázku:
Lucky Star OP
Lucky Star OP - Full Dance
Lucky Star DENKI GROOVE (AMV)
DJ Sharpnel - Little God Ch@nnel

A tady je možné si předobjednat první volume DVD s anglickými titulky:
Normální edice
Speciální limitovaná edice