pondělí 4. února 2008

Pragocon 2008

Do poslední chvíle, jsem přemýšlel, zda vůbec jet. Nakonec jsem se rozhodl, že ano a jsem tomu rád, i když mě samotný con spíše zklamal. Lidí bylo nepočítaně, jak je poslední dobou zvykem, takže jsem ani nestihl zabrat místo na spaní. Rozmístění sekcí také nebylo zrovna povedené - Anime / manga část byla stísněna ve třech (nebo možná dvou a půl ^_^) místostech, které byly navíc umístěny poměrně stranou, takže většina lidí nějaký čas bloudila.

Co se týče programu, tak jako první jsem navštívil přednášku "Alenka v říši lolitek!" od Clover. Osobně módě nerozumím, takže nemohu hodnotit faktickou část přednášky a dojem kazil akorát problém s fontem, který byl použit na doprovodnou prezentaci. (font nebyl, takže naprostá většina prezentace měla místo textu obrázky) Ale co je nejdůležitější, díky této přednášce jsem se dozvěděl o japonské zpěvačce a návrhářce jménem Kana (香奈). <3 Na předášce byla sice její hudba označena jako neposlouchatelná, ale o tom možná někdy jindy. ^_^ Následně jsem šel na přednášku od Akiko "Komerce v anime" a poté jsem si vyšel na procházku do noční Prahy.
Po návratu jsem víceméně chodil po budově a hledal známé tváře. Spánek jsem si odbyl někdy k ránu na gauči na chodbě společně s Takayukim (Trillův bratr) a pravděpodobně s někým z OL. ^__^

Ráno jsem zkouknul nějaká amv a pak jsem zašel na část přednášky "Úvod do japonské literatury" od Shinobi. Tato přednáška byla sice vedena poněkud svérázně, ale daleko více mi vadilo slovní napadání přednášející jedním z diváků, který měl navíc žlutou jmenovku, takže ho ostatní neprávem považovali za jednoho z organizátorů. (ostatně, nevychovanost některých návštěvníků mi vadila asi nejvíce) Ve stejném sále jsem zůstal i na dva díly Koi Kaze a na přednášku od Hintzu "Tys to neviděl(a)? Jak můžeš žít?!", která byla nakonec asi trochu jiná, než jak Hintzu původně plánoval, ale i tak pro mě byla vrcholem conu. Po této přednášce jsem se vydal na cestu domů.