sobota 14. června 2008

DearS

Kdysi dávno jsem tuhle sérii odložil hned po prvním díle pro přílišnou podobnost s Chobits a také proto, že mi tak nějak nesedla neustále nadržená Yoshimine-sensei. ^_^; Dnes jsem se rozhodl dát seriálu druhou šanci a zkoukl jsem ho naráz.V prvním díle se dozvídáme, že v Tokijském zálivu havarovala vesmírná loď s mimozenšťany na palubě. Ti se velmi dobře aklimatizují a Japonsko je s nadšením přijímá jako své občany. Ovšem ne všichni japonci jsou z jejich přítomnosti tak odvázaní. Takeya Ikuhara je jedním z nich, ale díky souhře náhod se s jednou DearS (tak lidé nazvali jejich rasu) seznámí velmi důvěrně. Také úplně náhodou je nakonec nucen ji odnést k sobě domů. Přeci ji nenechá na ulici nahou, téměř mrtvou hlady a neschopnou se o sebe postarat. (pokud jste viděli Chobits, je vám asi jasné, co se bude dít dál)

Ale i přes svoji "jednoduchost" má DearS něco, čím zaujme. Pokud nepočítám kupu fanservisu (občas imho i velmi povedeného), tak jsou zde celkem zajímavé postavy a vztahy mezi nimi. Seriál nutí diváka zamýšlet se jak nad vztahem zaměstnanec - zaměstnavatel a nad nahraditelností všech, které blíže neznáme, tak i nad vztahy mezi členy rodiny či přáteli. Samozřejmě se zde objevuje také řešení milostných problémů.

Já osobně sérii moc nedoporučuju (což těm, co mě znají, leccos napoví), protože jsou zde určité situace, které i přes časté a někdy celkem nevhodné odlehčování, působí dosti zoufale. Vím, že to asi zní zmateně, ale nechci spoilovat... ^_^;

btw opening nazpívala Momoi-sama, tehdy ještě jako členka UNDER17 <3

Videa:

DearS opening: http://youtube.com/watch?v=eVi0bDbtRZg

Love Slave live: http://youtube.com/watch?v=XBAJxPKeTfk


Není Neneko-chan úžasná? <3