středa 3. prosince 2008

More&more Quality White & Red

Včera mi konečně přišla dvě nová CD od Halko, která dnes (3.12.) vycházejí, jak jsem zde nedávno upozorňoval. More&more Quality White -Self song cover- a more&more Quality Red -Anime song cover-. Obě alba jsem ale slyšel zatím pouze dvakrát, takže ucelenější názor si teprve utvářím. Proto zde zmíním jen pár, na první poslech nejvýraznějších, songů.

Bílé album obsahuje 7 písniček, které Momoi napsala pro jiné zpěvačky a 3, které dříve sama zpívala. (jednu ještě za Ansebu, další jako Komugi a třetí opět na sólové dráze)

01. カメラ=万年筆!!!
02. S・P・Y
03. Girls be ambitious!!
04. スポーツしましょ☆
05. いちごいちえ
06. さみしくないもん
07. Never Give Up!
08. あなたがだいきらい
09. Life is free ~momo-i version~
10. WONDER MOMO-i ~World tour version~ 

Ohledně obsahu červeného alba byla opět možnost hlasovat. A padalo hodně zajímavých návrhů. Například i Cruel Angel's Thesis, která sice vybrána nebyla, ale Halko ji kdysi výborně improvizovala ve své radio show. Zde je desítka návrhů, které se dostaly až na album:

01. Give a reason (Slayers NEXT op)
02. Gamble Rumble (Initial D 3rd Stage game op)
03. Butter-Fly (Digimon Adventure op)
04. ハッピー☆マテリアル (Negima! TV op)
05. SOLDIER DREAM 『聖闘士神話』 ~English version~ (Saint Seiya 2nd op)
06. DASH!!〜レーサーミニ四駆のテーマ〜
07. 愛・おぼえていますか (Macross: Do You Remember Love?)
08. INVOKE (Gundam SEED op)
09. STEP (Mashin Eiyuden Wataru op)
10. ロマンスの神様

Osobně jsem byl hodně zvědavý na opening ke Slayers, který určitě všichni znáte. V podání Megumi je totiž úžasný. Ale i Halko si s ním poradila velmi dobře a klidně by i tahle verze mohla být v openingu použita. Narozdíl od některých jiných písniček na albu to není až takový extrém. ^_^ Také Soldier Dream je povedená. Dokonce se mi zdá, že se Momoi zlepšila ve výslovnosti angličtiny. ^__^ A například ハッピー☆マテリアル už je pěkně agresivní denpa song. ^_^ (denpa ftw) Ze Self cover alba mě příjemně překvapila WONDER MOMO-i ~World tour version~. Původně jsem si totiž myslel, že půjde o live verzi z nějakého turné. To byl ale omyl, jedná se totiž o velmi povedený mix s 8bit / chiptune nájezdem. A asi nejvíc jsem byl zvědavý na "otaku hymnu" さみしくないもん, která patří k mým nejoblíbenějším písním od UNDER17 a zde jsem byl zároveň nejvíc překvapen, protože ze songu nezůstal kámen na kameni a nová verze se posunula až někam do "hardcore-elektro" oblasti. Původní zůstal snad jen text. Na Akihabalove se sice někdo vyjádřil ve smyslu, že zatím moc neví, co si o tomhle songu myslet a že se mu zatím více líbí původní verze, ale já si okamžitě zamiloval i tu novou.

No už toho nechám, protože takhle bych se tu mohl zmínit ke každému songu z tracklistu -rozhodně by si to zasloužily- ale stejně bych nedokázal vyjádřit pocity, které jsem při poslechu zažíval.

Psát nějaké subjektivní hodnocení je zbytečné, protože bych musel dát nejméně sto bodů z deseti. A objektivního se ode mne stejně nedočkáte... ^_^;; Ale asi bych přeci jen doporučil, počkat si, jestli třeba na CDJapan nedají ukázky písní, případně si alba poslechnout u nějakého fandy, protože pokud na hudbu od Halko nejste zvyklí, je tu celkem vysoká pravděpodobnost, že vás tyto disky nezaujmou. ^_^;;

Ale pokud ano, koupit si je můžete zde:

http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=AVCA-26990
http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=AVCA-26991

(bohužel first press byl na CDJ vyprodán už minimálně den před oficiálaním vydáním)