úterý 24. února 2009

Puncolle - Voice Actresses' Legendary Punk Songs Collection -

Dnes mi přišlo (opět den před vydáním - CDJapan ftw) CD, na které jsem upozorňoval minulý rok zde. Oficiální název tedy nakonec zní "Puncolle - Voice Actresses' Legendary Punk Songs Collection -" a tracklist si můžete prohlédnout níže:

01. 桃井はるこ - Sex and Violence (The Exploited) 
02. 池澤春菜 - Basket Case (Green Day) 
03. 清水香里 - White Riot (The Clash) 
04. 門脇舞以 - Pretty Fly For A White Guy (The Offspring) 
05. 田中理恵 - Anarchy In The UK (Sex Pistols) 
06. 後藤邑子 - London's Burning (The Clash) 
07. 桃井はるこ - Call Me (Blondie) 
08. 池澤春菜 - God Save The Queen (Sex Pistols) 
09. 清水香里 - Blitzkrieg Bop (Ramones) 
10. 門脇舞以 - Search and Destroy (Iggy & The Stooges) 
11. 田中理恵 - Ruby Soho (Rancid) 
12. 後藤邑子 - Smells Like Teen Spirit (Nirvana)

A i když jsem album slyšel zatím pouze jednou, musím přiznat, že dalece předčilo mé očekávání. Strach jsem měl především z toho, jak dopadne cover Sex and Violence od The Exploited, protože kdo znáte původní verzi, víte, že je to poměrně "jednoduchý" song. Ale to, co předvedla はるこ, se opravdu nedá nijak popsat. Nikdy by mě nenapadlo, že Sex and Violence lze předělat v takto epický denpa song. ^___^ Dále mi na album moc neseděla píseň Call Me. (nechápu, kdo ji vybral na punkové album) Ale i když je na albu "OT", はるこ ji zvládla perfektně a narozdíl od S&V, Call Me působí zcela nejaponsky a neotaku. Jako by ji zpíval někdo úplně jiný. (s klidným svědomím bych tuto verzi doporučil i lidem, co se s hudbou Akiba-kei nikdy nesetkali) Dále mě celkem překvapila Rie Tanaka a její Anarchy In The UK. Tato verze je pomalejší než originál a působí tak neuvěřitelně klidně a mírumilovně. Nevědět o čem je text a neznat původní verzi, asi bych song přisoudil nějaké britpop dívčí skupině. ^_^ Opravdu nádherná píseň. A zcela k nepoznání je předělána Smells Like Teen Spirit. Přiznám se, že od Nirvany tuto píseň rád nemám, ale tohle už není cover. To je prostě jiný song s textem SLTS. ^__^ Asi by se hodilo něco napsat o každé písničce (například Yuko Goto, ječící "London's Burning", je taky dobrý úlet... ^__^), ale už toho nechám.

Co se týče doporučení, tak zde nemůžu jednoznačně říct, komu bych album doporučil a komu ne, protože je dost různorodé. I v případě, že vám Akiba-kei nic neříká, si možná některé songy zamilujete. Ale poslouchejte "opatrně"... ^___^

Linky:

Oficiální web (zde si můžete poslechnout krátké ukázky)

Puncolle na CDJapan

Foto: