pátek 6. března 2009

D4 Princess

D4 プリンセス je poměrně krátká série (24 x 7 minut) z dílny studia Doumu. (DearS, Minami-ke, Onegai Teacher, Petite Cossette) Character desing má na svědomí Shinji Ochi (Dears, Minami-ke, HoiHoi-san) a hudbu skládal samotný Kenji Kawai.

Anime zachycuje třináctiletou Doris Rurido a její nástup na soukromou školu. Doris pochází z rodiny vlastnící velmi úspěšnou reklamní agenturu, díky čemuž si doposud žila jako princezna. Přechod do prostředí, kde nemá své sluhy, musí se učit a jíst jídlo ze školní jídelny, je pro ni tedy pořádným šokem. A aby toho nebylo málo, Doris je / chce být takzvaný panzer. (něco jako novodobý super-power gladiátor) Ovšem do svých idolů má daleko jak vzhledem, tak i svými schopnostmi. Díky všem těmto okolnostem zažívá po příchodu na školu nelehké chvíle. Naštěstí si ale brzy najde přítelkyně a vše se postupně mění k lepšímu.

Pokud odhlédneme od příběhu, D4P je především o lidské touze po úspěchu, ale také o potřebě překonávat překážky. Samozřejmě v kontrastu s tím, že pokud člověk něco chce, musí pro to také něco udělat. A i přes svoji komediálnost poměrně krutě vystihuje realitu běžného života. Není to "jen" action, comedy, magic, jak se dočtete ve shrnutí na anime serverech.

D4 Princess ED (K anime jsem se vlastně dostal přes jeho ending, který ve své radio show はるこ zazpívala na něčí přání. Doporučuji sehnat si záznam. ^_^)