neděle 26. dubna 2009

Evangelion-00 Prototype

Tento model od Bandai jsem si pořídil již před pár týdny, ale ke stavbě jsem se dostal až tento víkend. Jedná se o oranžovo-bílou verzi z Rebuildu, která má jako příslušenství Pallet Gun a Longinovo kopí. Model je opravdu hodně propracovaný - až do takových detailů, jako vyjímatelná Entry plug, či ohebný trup. Jen pro představu, samotná hlava se skládá z devíti dílů, tří samolepek a jednoho obtisku. Spodní část nohy -chodidlo a nárt- pak ze třinácti. Stavba si tedy nějaký čas vyžádá, ale rozhodně to stojí za to. Já jsem model stavěl jeden celý den a následující dopoledne k tomu.


Dílů bylo opravdu hodně.Nějaké fotky ze stavby.

Hotový model s Pallet Gun.


A s Longinovo kopím u ostatních figurek. ^__^


3 komentáře:

Dreamer řekl(a)...

Nádherný model. Pokud dobře vidím, tak navzdory tomu, že je to slepené, jsou končetiny pohyblivé?

8BB76E1 řekl(a)...

Ano, končetiny jsou pohyblivé. Hlava také. Figurka má i funkční otvor na entry plug. Dokonce i trup je v určitém rozmezí ohebný. Ale lepené nic není. A drží to pohromadě velmi dobře (vlastně by byl celkem problém to rozebrat) tedy možná až na dlaně, které, díky tomu, že jsou malé, drží pohromadě hůře. Tam by se možná kapka lepidla hodila, pokud by sis chtěl s figurkou "hrát", když je jen na výstavku, není to nutné.

Dreamer řekl(a)...

Jo aha, ono to není lepené! Já jsem zvyklý z letadýlek, že se to musí slepit. :D Tak tím líp pro stavitele, že se nemusí trápit s lepidlem.