pondělí 27. dubna 2009

m.m.m. fanklub

Dnes jsem se stal členem oficiálního fanklubu Haruko, který vede společnost Right Gauge. Členství v klubu je přístupné fandům z celého světa a konkrétně moje žádost byla vyřízena zcela bez problémů během šesti dnů. Pokud o členství také uvažujete, určitě vás budou zajímat jeho výhody, mezi které patří klubová kartička s vaším jménem, které na ni Haruko vlastnoručně napíše. Dále m.m.m. newsletter (ten bývá vetšinou v japonštině, občas i anglicky, pokud se jedná o nějaké velké oznámení), přednostní prodej lístků a možnost účasti na klubových aktivitách (což využijí asi jen členové z Japonska) a příležitostně také nějaký dárek (například kalendář), ale toto není zaručeno. Členský poplatek je 5000 JPY za rok plus 1500 zápisné (to se samozřejmě platí jen při nové registraci) Ostatně vše je podrobně rozepsáno zde. Z ČR lze pohodlně zaplatit z každé pošty mezinárodní složenkou EuroGiro. Jen je třeba dát pozor na její správné vyplnění. RG má na svém webu adresu v trochu jiném formátu, než na který jsme zvyklí:

1-38-7-306, Akatsutsumi
Setagaya-ku, Tokyo, Japan
ZIP code:156-0044
Right Gauge Inc.

Na složenku přijdou údaje v následujícím pořadí:

Right Gauge Inc.
1-38-7-306 Akatsutsumi
Setagaya-ku Tokyo 156-0044
Japan

(Na vyplnění adresy odesílatele snad upozorňovat nemusím. ^_^)

Důležité je také počítat s proměnným kurzem měn, protože na složence je možné uvést částku jen v eurech a na poště je navíc trochu jiný kurz, než jaký se dozvíte na webu. Při současném kurzu vychází 6500 JPY na necelých 1400 Kč, což je něco kolem 52 euro. Doporučuji tedy poslat minimálně 55, raději 57, ale pro jistotu si to přepočítejte podle aktuálního kurzu. Také nezapomeňte na složence zaškrtnout políčko "OUR", což znamená, že všechny poplatky hradí odesílatel. Ty činí 200 Kč. Po odeslání platby několik dní počkejte (já čekal 5 dní a platba do té doby dorazila) a pak pošlete přihlášku na mail RG: info#right-gauge.jp (klasika - @ za # ^__^) Komunikace je samozřejmě možná pouze japonsky nebo anglicky. Budeme tedy komunikovat v angličtině:

Jako předmět mailu udejte: application for admission “m.m.m.”

V mailu samotném pak budou tyto položky:

Full name: (jméno a příjmení)
Shipping address: (adresa)
Zip-code: (PSČ)
E-mail address: (email)
Remittance day: (datum odeslání peněz)

Pokud bude vše v pořádku, měl by vám zanedlouho přijít mail potvrzující přijetí platby, ve kterém bude uvedeno i členské číslo a do kdy členství platí. Nyní nezbývá než čekat na členskou kartičku, jejíž zaslání může trvat i měsíc či déle.

A nezapomeňte své členství před vypršením obnovit. ^_^