neděle 12. dubna 2009

Pragocon 2009I tentokrát jsem hodně váhal, zda jet, či ne. Nakonec jsem se rozhodl, zastavit se jen na sobotu. Fotky jako obvykle nemám, takže se musíte spokojit pouze s mým neúplným popisem událostí.

Na cestu jsem se vydal po sedmé hodině ranní a až do pražského metra probíhalo vše celkem normálně. Zde mě překvapila skupinka tří mladých asiatů, kteří byli patrně na dovolené. (hodně fotili) Jeden z nich požádal opodál stojící blondýnu, zda by se s ním nevyfotila. Ta ho bohužel odmítla a tak šel se stejnou žádostí za mnou. ^_^ (já svolil) Poté už vše probíhalo opět obyčejně. Včetně bloudění, způsobeného rozsáhlými stavebními pracemi kolem stanice Hradčanská. I díky tomu jsem nakonec dorazil kolem jedenácté hodiny.

Po odbavení u pokladny jsem zamířil do anime sekce, kde jsem i po celou svou návštěvu zůstal. Do dvanácti hodin jsem postával na chodbě v naději, že potkám někoho známého. Během tohoto čekání mě zaujala především dvojice chlapců, kteří hráli Guitar Hero. Ovšem vybrali si to nejnevhodnější místo ze všech. A sice prostředek chodby anime sekce. Sedíc u jedné zdi a promítajíc si na druhou, stavěli každého navštěvníka, který jim nechtěl kazit hru, před otázku, zda podlézt, či přeběhnout. Je pravda, že "kdo si hraje, nezlobí", ale příště by to chtělo nějakou lepší strategii při vybírání místa. ^_^ Dále zde byla druhá skupina, tentokráte čtyř chlapců, kteří -nechci říct, že dělali bordel, to bych byl asi moc přísný-, ale byli trochu "aktivnější", než ostatní. Neustále pobíhali po chodbě, občas dokonce se školní lavicí a pomlázkou a jeden z nich to vše natáčel. No řekl jsem si, že až je uvidí nějaký org, trochu je umravní. O to větší bylo moje překvapení, když jsem si všiml nápisu "Organizátor" na jmenovce toho s pomlázkou. WTF?

Ve dvanáct hodin jsem zašel na promítání do prvního sálu (Genshiken 2), kde jsem potkal Steelistu a Cammy. Posadil jsem se tedy vedle Steelisty a koukal na anime. Ovšem po prvním díle, který byl trochu nudný, se sál téměř vyprázdnil. Steelista a Cammy také odešli a já jsem si přisedl k Mutedovi, který promítal. Zhlédl jsem i tři následující přednášky (vlastně dvě a půl, Irmik měl půl hodiny zpoždění, takže se mimo program promítalo i několik dílů Chi ^__^) a po přednáškách také první část dramatu Snow Queen, která na mě celkem zapůsobila. Ovšem ne zcela pozitivně. ^_^ (ale i tak možná zkusím další epizody ^_^;) První díl je na můj vkus až příliš přeplněn množstvím událostí a zvratů, takže si nejsem jistý, jestli to všechno vůbec může mít na diváka takový dopad, jaký scénáristi plánovali. Možná kdyby to byla komedie, či parodie. ^_^ I když na Korejce to asi funguje, protože série získla celkem čtyři ocenění. Opravdu nevím, co si mám teď o korejské produkci myslet. ^___^ No a po Sněhové Královně konečně nastal čas na přednášku od Hintzua, která mě v programu zaujala asi nejvíce a která se velkým dílem přičinila o to, že jsem se nakonec na Pragocon přijel podívat: Lov na krasavce. Přednáška pojednávala o historii i současnosti "balení" partnerů a došlo také na probírání jednotlivých metod, které byly skvěle doplněné komentářem od nejmenované feministické organizace. ^_^ Po této přednášce, která pro mě byla zlatým hřebem programu, jsem se vydal na cestu domů.