úterý 18. srpna 2009

Aya Revolution 2009 - Setkání s Halko

Na cestu jsem se vydal ve čtvrtek ráno - odjezd do Prahy 8:00 - odlet byl naplánován na 13:00. Kolem 11:30 jsem se chystal projít bezpečnostní kontrolou na Ruzyni. No přesně jak jsem předpokládal, svítící tyčinky, Power Glove a svítilny Fenix s oranžovými nástavci upoutaly pozornost. Naštěstí jsem byl se všemi věcmi propuštěn dále, i když se pracovníci letiště odběhli kamsi poradit. ^_^ Zanedlouho poté jsem se ocitl poprvé v letadle - konkrétně v De Havilland DHC-8 400 Series, což je docela malý stroj s dvěma klasickými motory. (vrtulový pohon) Předpokládám, že velká část z vás už někdy někam letěla, no pro mě to byl zcela nový zážitek. ^_^ Jakmile pilot nastartoval, celé letadlo se rozechvělo, ale během cesty na rozjezdovou dráhu působilo nenápadným a klidným dojmem. Teprve až na dráze ukázalo svoji skutečnou sílu. Náhlým zrychlením jsme byli zatlačeni do sedadel a překvapivě rychle jsme se ocitli ve vzduchu a vystoupali až nad mraky. Nádhera. Samotný let proběhl bez problémů a utekl až příliš rychle. Následoval přestup v Mnichově na Canadair Regional Jet 900 a před pátou hodinou přílet do Birminghamu. Hned na letišti jsem si koupil něco k jídlu, ovšem hlavně proto, abych získal nějaké drobné na autobus do Coventry. Zde jsem si také hned zřídil týdenní průkazku na autobus. ^_^ Někdy k večeru jsem konečně dorazil na hotel a poměrně brzy jsem šel spát.

V pátek jsem se začal připravovat na koncert, který byl naplánován a 21:00. Napadlo mě, že bude dobré, obhlédnout si okolí hotelu, autobusové spoje a místo konání Aya Revo. No vystoupil jsem o pár zastávek dříve, ale nakonec jsem svůj cíl našel. To už byl pravý čas na návrat do hotelu, kde jsem si plánoval vyzvednout svítící tyčinky a další věci. Bohužel jsem nasedl do autobusu jedoucího opačným směrem a nějaký čas mi trvalo, než jsem to zjistil. ^_^; Ale času bylo naštěstí pořád dost. Další problém nastal při vstupu na con. Dorazili jsme (já a jeden anime fanda z Coventry, se kterým jsem se náhodně dal dohromady po cestě) asi tři hodiny po zahájení a tou dobou už byli všichni organizátoři neznámo kde. Takže následovalo opět bloudění, tentokráte v areálu Warwick Arts Centre a jeho okolí. Nakonec jsme organizátory našli, dostali visačky Aya Revo a stali se tak oficiálními návštěvníky conu. ^_^ Poté se naše cesty rozdělili a já se vydal hledat známé z fóra, věnovaného はるこ. Před budovou, v níž se měl koncert konat, jsem potkal InsaneLampshade a Mr_Trainspotting, kteří rozdávali call booky a svítící tyčinky. Samotný koncert byl opět neuvěřitelným zážitkem, tím spíše, že jsem byl hned u pódia. Zazněly jak starší, tak i nové songy. Například 始発にのって, LOVE.EXE, Party!, もっと、夢、見よう!!, ale také Video Killed The Radio Star. (ano, cover slavného songu od The Buggles) はるこ dokonce v průběhu vystoupení několikrát seběhla mezi publikum, kde se díky své výšce zcela ztratila, proběhla mezi lidmi a vrátila se na pódium na opačné straně. ^_^ A opět ji musím obdivovat za profesionalitu, kterou předvedla, když se jí stojan mikrofonu zamotal do kabelů od mikrofonu a keytaru. Díky své energičnosti nakonec celý stojan strhla na zem a následně ho začala ze spleti kabelů vymotávat. A to vše za neustávajícího zpěvu. Pokud by někdo stál zády k pódiu, vůbec by si nevšiml, že se děje něco neobvyklého.

Následující den jsme šli na Q&A panel, který byl docela nešťastně naplánován na 10:00 ráno. Díky tomu bylo v sále čtvrt hodiny před začátkem asi tak dvacet lidí a jeden z organizátorů se zoufale snažil sehnat nějaké další. ^_^ To se nakonec povedlo a Q&A panel úspěšně proběhl. Na autogramiádu, která následovala poté, dorazilo o poznání více zájemců. Fronta zanedlouho končila kdesi v nedohlednu, ale naše skupina, společně s několika fandy z japonska, čekala poblíž sezení, kde autogramiáda probíhala. Celou tu dobu jsem přemýšlel, co bych měl はるこ dát podepsat. Samozřejmě jsem si koupil další kopii anglicko - německého singlu 21st century / Yume no Baton a dvě trička, ale měl jsem s sebou i její první album 電脳少女バーチャリアンコ. (1997) No nakonec jsem se odhodlal dát jí k podpisu právě 電脳少女 CD, což bylo okomentováno slovy: "Kde si to vzal? Ani já ho nemám." ^_^; Po autogramiádě se s námi はるこ rozloučila a my se vydali na oběd do restaurace. Ovšem はるこ a její tým zanedlouho dorazili do té samé restaurace. ^_^ Večer se はるこ ještě zůčastnila přehlídky cosplayů - jako Anise z Tales of the Abyss, ale její nedělní přednáška z kultuře otaku se už bohužel nekonala, protože musela předčasně odletět.

No i přes všechny problémy a strach z takto velké cesty, (pro mě zatím největší, co jsem podnikl) jsem rád, že jsem se mohl s はるこ opět setkat. I když teď bude nějakou dobu trvat, než se z toho vzpamatuju. Asi ji mám rád víc, než bych měl. T_T

Těším se na příští setkání... ať už to bude kdekoliv...


Fotky:

DHC-8 (odlet z Prahy)
hotelový pokoj v Britannia Coventry


Pool Meadow Bus Station (Coventry)


koncert ^_^


Q&A Panel


はるこ v cosplayi Anise <3CD, trička, nějaké věci z conu... ^^


Letadla:

De Havilland DHC-8 400 Series


Canadair Regional Jet 900


Boeing 737-500


Boeing 737-300