úterý 15. června 2010

Desucon 2010 - Setkání s Halko

V pátek ráno jsem se vydal na cestu do Prahy - odlet byl plánován na 12:50. Tentokrát jsem prošel bezpečnostní kontrolou celkem bez problémů - tedy bez podrobné prohlídky osobního zavazadla, ale z nějakého důvodu se mým průchodem aktivoval bezpečnostní rám, takže důkladnému osahávání od člena letištní kontroly jsem se nevyhnul. ^_^ Po krátkém čekání jsem nastoupil do Airbus Industrie A320-200. Ještě nějakou dobu jsme čekali, než se uvolní vzdušný prostor, takže došlo k menšímu zpoždění. Nevím, jestli se ho piloti snažili dohnat, nebo za to mohl jen příznivý vítr, jak zmiňovali, ale samotný let trval oproti plánovaným 2:10 jen hodinu a třičtvrtě. Každopádně start začíná být mojí oblíbenou částí letu - nejprve klidné rolování na dráhu, a pak rozjezd, při kterém se naplno projeví síla letadla, vzlet, nádhera.. ^_^ Po přistání na letišti ve Vantaa následovala ještě cesta autobusem do cca 100 km vzdáleného Lahti, kde se Desucon konal. Zde jsem si užil trochu kontaktu s místními obyvateli, pokoušejíc se najít univerzitu, kde jsme si s předstihem mohli vyměnit vstupenky za visačky a předejít tak čekání ve frontě před samotným conem. Po několikahodinovém bloudění v dešti jsem to vzdal, ale vlastně to vůbec nevadilo, protože na vše bylo dost času následující den. ^^ Aspoň že mají ve Finsku tak dlouhé dny a já se stihl vrátit do hotelu před setměním. (a to jsem přišel až hodně po půl jedenácté)

V sobotu jsem se vydal hledat "Sibelius Hall", což bylo místo konání Desuconu. Tentokrát bylo vše poměrně blízko, takže jsem nemusel zdlouhavě cestovat autobusem. (z hotelu na con pěšky 20 minut) V 11:30 měla はるこ přednášku / Q&A panel o otaku kultuře. No překlad byl do finštiny, ale naštěstí byly promítány i anglické titulky. ^^ Poté jsem se setkal s covermanem a jeho přáteli (fandové z JP) a se Silli. (Německo) Společně jsme šli na autogramiádu plánovanou na 15:00. Až ve frontě jsem se konečně rozhodl, jaké CD si nechám podepsat. Měl jsem s sebou singl "愛のメディスン~アニサマバージョン~" a "Mail Me", který jsem vzhledem k výročí nakonec vybral. Při té příležitosti jsem はるこ předal i malý dárek.. ^^;; Hned po autogramiádě jsme přešli ke koncertnímu sálu - dvouhodinový předstih nám zajistil místa v první řadě. Koncert byl opět naprosto dokonalým zážitkem. はるこ měla klasickou modro-bílou školní uniformu doplněnou červeným šátkem a bílími nadkolenkami, takže opravdu bylo na co se dívat. Obzvlášť pokud je člověk tak blízko u pódia.. ^_^;;; Bohužel tracklist zpaměti dohromady nedám, ale zazněly například LOVE.EXE, God Knows..., 愛のメディスン, さいごのろっく, také 天罰! エンジェルラビィ, což bylo docela překvapení, your gravitation, která na mě udělala opravdu silný dojem, a mnoho dalších... No tentokrát mě to nějak vzalo a následovala menší krize - hned po koncertu jsem odešel do svého hotelu, kde jsem asi hodinu brečel... ;_;

V neděli od 11 hodin se konala dabérská soutěž, které se はるこ účastnila jako porotce a pak byla ještě druhá autogramiáda současně s prodejem triček a nějakých dalších drobností.

Na cestu domů jsem se vydal v pondělí ráno, tentokráte s delším čekáním na letišti, kde jsem si krátil čas psaním části tohoto reportu.. ^^ Do Prahy nás dovezl opět Airbus Industrie A320-200 a letělo s námi i docela dost japonců, takže to byla zvláštní cesta, poslouchat japonštinu a vzpomínat na právě prožité věci... Zbytek cesty proběhl bez problémů a díky dobrému načasování se mi podařilo v Praze dobře přestoupit, takže jsem dorazil domů ještě před desátou večer.

Jedny z nejskvělejších chvil mého života, které jsem ve Finsku zažil, se po návratu změnily jen v hořkosladké vzpomínky a vystřídal je smutek, prázdnota, stesk... ale i přes to všecho...
 
Těším se na další setkání... ať už bude kdekoliv...

Video:

Desucon 2010 - Haruko Momoi photosession

Foto:

Odlet z Prahy


Přistání ve Vantaa


Hotelový pokoj v Cumulus LahtiSibelius Hall & Desucon
PhotosessionAutogramiádaTrička, CD a nějaké další drobnosti..Airbus Industrie A320-200