pondělí 13. září 2010

Connichi 2010 - Setkání s Halko

Cesta vlakem na letošní Connichi proběhla celkem bez problémů, až na nepříjemně dlouhé čekání v Erfurtu. Tamní nádraží je sice částečně pod zemí, ale není uzavřené, takže v noci byla celkem zima. Ale dalo se to vydržet. ^^ Po příjezdu do Kasselu jsem ještě nějaký čas bloudil, protože nyní jsem přijel na hlavní nádraží, jehož okolí jsem doposud neznal. Před třetí hodinou jsem se konečně ubytoval v hotelu a následně se vydal na con.

Na oficiální zahájení dorazila samozřejmě はるこ, OLIVIA, Rumi Shishido a další hosté. No každého určitě zaujalo to, že představování probíhalo normálně pouze do té doby, než dostala slovo はるこ. Jak se dostane na pódium, tak je prostě celé JEJÍ, nezáleží na tom, kdo tam je s ní.. :3 Pak následoval koncert, na který bohužel přišlo méně lidí než v minulých letech. Nevím, jestli se mi to jen nezdálo, ale řekl bych, že to bylo znát. Ale jinak to byl opět nádherný koncert. はるこ měla nové šaty, ve kterých jí to opravdu hodně slušelo. ^_^;; Po koncertu byla v plánu ještě autogramiáda - nechal jsem si podepsat 愛のメディスン~アニサマバージョン~ singl a tímto pro mně páteční účast na Connichi končila.

V sobotu jsem měl víceméně "volno", protože jsem plánoval jít až večer na autogramiádu - ano, už zase (tentokrát jsem sem si nechal podepsat MOMO-i REMIXIES AKIHABA LOVE album) - a později jsem chtěl zajít i na koncert OLIVIE. Asi tak čtvrt hodiny před začátkem koncertu jsem si řekl, že by bylo vhodné přejít čekat k sálu. No nepočítal jsem s tak obrovským zájmem - fronta se táhla až do poloviny chodby v přízemí (koncert se konal v prvním patře) a později se rozšířila ještě dále. o_O A další překvapení s tím souviselo. Vždy jsem si myslel, že před koncertem se stojí fronta hlavně proto, aby byl člověk co nejblíže pódiu, ale když jsem se konečně dostal do koncertní haly, obsazena byla především zadní polovina (kde byly sedačky) a před pódiem bylo jen velmi málo lidí, takže jsem nakonec skončil ve třetí nebo čtvrté řadě. (protip: nestát příliš blízko reprobeden.. ^^) Koncert byl pěkný, ale asi by byl lepší, kdybych nějaké písničky znal z dřívějška - živá vystoupení opravdu nejsou vhodná na seznamování se s hudební tvorbou, vzhledem k tomu, jak je hudba po technické stránce prezentována. ^_^ Přiznám se, že když OLIVIA se skupinou opustila pódium a fandové se začali dožadovat přídavku, odešel jsem čekat k sálu, kde měla být za hodinu autogramiáda, takže jsem byl asi v první dvacítce zájemců. ^^ Nakonec bylo vše ještě omezeno tím, že do sálu pouštěli pouze ty, kteří měli od OLIVIE nějaké originální CD či DVD, nebo si předtím něco koupili u stánku se suvenýry (například tričko nebo placku) Já měl s sebou album inspi' REIRA deluxe edition, které jsem zakoupil ještě před koncertem, takže jsem byl bez problému vpuštěn dovnitř.. ^_^

V neděli jsem se zúčastnil ještě O&A panelu s členy GAINAXu a poté s はるこ, bohužel překlad byl do němčiny, takže jsem pochytil jen velmi málo.. Ve stejném sále se následně konala soutěž v pojídání nudlí a já měl v plánu jít na koncert Rumi, ale はるこ v sále zůstala, tak jsem se nakonec rozhodl zůstat také a být jí nablízku. ^^;; Asi nemusím připomínat, že na podobných akcích se pohybuje i hodně lidí v cospalyi. Stejně je tomu tak i na Connichi. A mezi cosplayery byl i chlápek v kostýmu Obelixe, se kterým se はるこ chtěla vyfotit, takže mi podala svůj iPhone a požádala mě, ať je vyfotím. A tak jsem tedy fotil jejím iPhonem.. :3 Vím, že je to jen taková maličkost, ale mě to potěšilo. ^^; Po soutěži se v sále konala ještě poslední autogramiáda, na které už jsem jen fotil, a když už tam zůstalo jen pár fandů z Japonska a dva z Evropy (Silli z Německa a já), došlo ještě na společné foto. Seděl jsem hned vedle はるこ.. ^__^ Doufám, že se ty fotky neobjeví někde na netu.. ^_^;;

Takže opět povedený con, na kterém jsem zažil spoustu pěkných chvil, které se bohužel nyní mění na bolestné vzpomínky, ale asi je zbytečné psát, jak mi teď je.

Tak zas někdy.. někde.. možná.. snad.. už teď nemyslím na nic jiného.. ;_;

Fotky:

Kongresový palác


Hotel Deutscher Hofpodepsaná CD, atd.. ^^
autogramiáda