neděle 16. ledna 2011

The Lost Lolli

Jak asi víte, v září minulého roku jsem na Connichi navštívil také koncert OLIVIE. Asi nebude třeba ji tu moc představovat, protože je jednoznačně nejpopulárnější zpěvačka, o které jsem tu kdy psal. ^_^ Takže jen krátce: OLIVIA se narodila v roce 1979. Je napůl japonka a napůl američanka. Svojí hudební kariéru začala již v polovině devadesátých let jako členka skupiny D&D. Tato skupina se ovšem na konci devadesátých let rozpadla a OLIVIA od té doby pokračuje v sólové kariéře. Více se dočtete třeba na wiki. Jak už jsem psal i v září, koncerty nejsou moc vhodné na seznamování se s hudbou, takže jsem se rozhodl zkusit i nějaké její album. Výběr padl na The Lost Lolli, vydané v roce 2004. Album je otagované jako Rock / Alternative, takže je dost odlišné od toho, co běžně poslouchám. Také je celé nazpívané v angličtině, což působí trochu zvláštně. A protože z j-rocku poslouchám akorát Kanu, která je velmi "unikátní", nemám moc s čím porovnávat. ^_^ Teď album poslouchám podruhé, což svědčí o tom, že se mi zalíbilo. ^^ Na první poslech mě nejvíce zaujaly asi Blind Unicorn, Celestial Delinquent, SpidERSpins (kterou už jsem možná i někde slyšel, jen nevím kde) a 026unconscious333. Ale i ostatní songy jsou velmi povedené. Celkově album působí takovým temnějším dojmem, a rozhodně stojí za poslech. A doporučuji ho zkusit, i když vás zatím žádný z interpretů, o kterých jsem zde psal, nezaujal. ^_^ Nebo možná právě proto.

Linky:

OLIVIA@wiki

OLIVIA@avexnet

OLIVIA@myspace

SpidERSpins

Blind Unicorn

I.L.Y. ~欲望~ (první sólový singl; 1999)

D&D - Shape Up LoveTaké mám v plánu trochu prozkoumat tvorbu D&D, která bývá popisována jako j-pop kombinovaný s eurobeatem, což může být zajímavé. ^_^ Ale o tom třeba někdy příště.

2 komentáře:

Zdenda V řekl(a)...

D&D jsou devadesátky jak vyšitý.. n_n ale chytlavý, to jo - tři hezký holčičky zpívaj (no spíš teda Olivia, ty dvě jí dělaj křoví, taky producenti poznali kdo to v sobě má a trošku víc ji protěžovali n_n )a tancujou.. Oblíbený (moje) Liviino album je Trinka trinka, doporučuju, no a poslední dva kousky - Sunlight(to mi pořád bzučí v hlavě a na mobilu) a Be your friend - mooc líbí
ps na Wiki je i českej překlad (jelikož jsem samá skromnost, tak neřeknu že je ode mě XD )

8BB76E1 řekl(a)...

^_^ No už jsem něco od nich zkouknul na youtube. Ale nic jsem zatím nestahoval (raději si počkám na jednu zásilku z jp.. ^_^) Nj.. na wiki jsem hned koukal do historie, kdo to tam editoval.. ^__^ Já si teď s wiki taky trochu hraju.. ^^; uvidíme, co z toho bude..