středa 16. února 2011

Scars of an Angel

Je album od 菊地奏衣 (Kikuchi Kanae) vydané v roce 1997 nezávislým vydavatelstvím GEEP RECORDS ve spolupráci s KAERU CAFE. O albu jsem se dozvěděl právě při hledání informací o GEEP RECORDS, které vydalo pravděpodobně pouhé dva releasy. Tím druhým (resp. prvním v pořadí) bylo 電脳少女バーチャリアンコ od はるこ. ^_^ Bohužel vydavatelství zaniklo někdy koncem devadesátých let a na jeho internetové adrese je nyní web soukromé osoby z Utahu.

O Kanae také moc informací nemám, každopádně její hudební kariéra začíná už někdy na počátku devadesátých let, kdy byla členkou skupiny Fairy Tale - společně s 浅山美月 (Asayama Mizuki) a 水野あおい (Mizuno Aoi). Později utvořila s 渡辺幸恵 (Watanabe Yukie) duo Tiara a nakonec se vydala na sólovou dráhu. Mimochodem, zvláštní shodou náhod je to právě 水野あおい, která byla pro はるこ velkou inspirací a která se pravděpodobně hodně zasloužila o to, že se はるこ rozhodla vydat se na dráhu zpěvačky.

Ale zpět k albu Scars of an Angel. CD obsahuje pět písniček, z toho dvě instrumentální. Texty písní napsala Kanae a hudbu má na svědomí 多田吉輝 (Tada Yoshiaki), který dělal i aranžmá k 電脳少女バーチャリアンコ.

Tracklist:

1. - Shabb (Instrumental)
2. - Love Trip
3. - Asian Vibration
4. - Scars of an Angel
5. - Cheap (Instrumental)

Album začíná úvodní ethno instrumentálkou Shabb, následuje popová Love Trip. Tu střídá poněkud temnější song Asian Vibration, působící velmi "amatérsky", díky podivnému nazvučení zpěvu. Nevím zda to byl úmysl, ale zpěv a hudba k sobě prostě nesedí. Jakoby byl song nazpíván doma. ^^ Titulní Scars of an Angel je opět krásný popový song, jehož melodie mi hodně dlouho zněla v hlavě a nedalo se jí zbavit.. ^__^ No a závěrečná Cheap je pokračováním úvodní Shabb. (dokonce na ni přesně navazuje)

CD jsem náhodou našel mezi aukcemi na yahoo a do té doby jsem nic od Kanae neslyšel, takže to byla sice koupě naslepo, ale velmi povedená. Jsem rád, že se mi podařilo album sehnat. No asi ani nemusím psát, že dostupnost alba v dnešní době je prakticky nulová. Bohužel. I když možná ještě o jedné kopii bych věděl, kdyby měl někdo zájem. ^_^