pondělí 4. července 2011

Japan Expo 2011 - Setkání s Halko

Protože jsem chtěl stihnout začátek Japan Expa, rozhodl jsem se vyrazit již ve středu večer s odletem brzy ráno ve čtvrtek. No hned na nádraží v Teplicích málem vše skončilo, protože vlak, kterým jsem měl jet do Ústí, byl zpožděn o 50 minut, (porucha lokomotivy) což zmanenalo, že nestihnu navazující rychlík do Prahy a následně ani let. Naštěstí se dispečer rozhodl vypravit jiný vlak, který zrovna v Teplicích končil. Odjel jsem tedy včas, což se později ukázalo jako zcela zbytečné, protože ten rychlík, kterým jsem měl jet do Prahy, měl také poruchu a v Ústí čekal na novou lokomotivu. ^___^ Takže také cca hodinové zpoždění. To už mi vůbec nevadilo, protože jsem letěl stejně až po sedmé hodině ráno.

Do Paříže jsem tedy sice dorazil podle plánu, začátek Expa jsem ale nestihl. Nějakou dobu trvalo, než jsem se zorientoval v jejich hromadné dopravě a také než jsem přišel na to, jak je to s jízdenkami. Koupil jsem si pětidenní lístek, který sice stál přes 50 euro, ale rozhodně se to vyplatilo, protože platil v celé síti. (metro, vlaky, autobusy, atd.) Taky jsem zpočátku trochu bloudil, jako vždycky. ^^; Na Expo jsem se dostal až pozdě odpoledne, ale i tak jsem se šel porozhlédnout kolem, abych se další den lépe orientoval. Sice jsem si toho moc nezapamatoval, ale aspoň ten Nico Nico stánek, o který mi šlo nejvíce, jsem asi po hodině našel.

V pátek jsem tedy vyrazil najisto a stihl zahájení vysílání, u kterého samozřejmě byla はるこ. A jak slibovala, zazpívala i pár svých písniček, takže takový mini-koncert přeci jen byl. ^_^ Já si ještě koupil singl "がんばれ・・・それは、I Love You" a album "IVY~アイビー~". Obě CD jsem sice už měl, ale to je jedno.. ^^ (がんばれ・・・それは、I Love You jsem si vzal dokonce s sebou na podpis) K CD jsem přikoupil ještě 2x wristband a penlight. Také jsem はるこ předal drobný dárek, ze kterého byla dost překvapená.. ^_^

Já byl zase překvapen, když jsem na Expu potkal B-DASH, (Španělsko) protože jsem vůbec nevěděl, že někdo další z našeho fóra jede. Chvíli jsme se povídali, udělali společné foto, a ona pak odešla na nějaký další program. Já zůstal u Nico Nico, což se ukázalo jako dobrá volba, protože zanedlouho přišel Suzuki-san. (manažer) Po krátké konverzaci jsme zjistili, že dokonce bydlíme ve stejném hotelu.. ^_^ はうこ a její doprovod pak z Expa odešli a já šel koupit nějaké jídlo a později jsem se vrátil na hotel. Pátek byl také bohužel posledním dnem, kdy se はるこ Expa účastnila.

Sobotu jsem úplně vynechal, jelikož se naskytl mnohem lepší program, o kterém se tu nemůžu rozepisovat.. ^_^

V neděli jsem vyrazil na Expo už jen proto, aby mi to do večera nějak uteklo, ale překvapivě jsem potkal ještě Silli, (Německo) který dorazil v sobotu, takže se s はるこ minul (bohužel ani nevěděl, že přijede, a na Expo vyrazil jen tak na výlet) Společně jsme nějakou dobu otravovali lidi z Nico Nico stánku, protože Silli si usmyslel, že prostě musí před kamerou, která vše živě streamovala do Japonska, předvést wota na nějaký ze songů od Momoi. Původně měl v plánu LOVE.EXE, kterou mu ale vzhledem k autorským právům nedovolili, tak nakonec zvolil novou IVY~アイビー~. To bylo v pořádku.^^ Spolu jsme šli ještě na autogramiádu May'n a také na její koncert. Ten byl zároveň tím posledním, co jsem na Expu viděl. Hned po něm jsem se vydal na letiště, kde si krátím čekání psaním tohoto příspěvku. (který ale stejně dokončím až doma)

Co tedy říci na Expo celkově? Con samotný moc hodnotit nemůžu, protože jsem se ho účastnil jen velmi málo a ani jsem ho celý neprošel. A vlastně mi to vůbec nevadí, protože tam bylo opravdu hodně lidí a většinu dne tak nebylo téměř k hnutí. I když něco takového se od největšího evropského anime conu dalo očekávat.

Předpokládám, že důvod, kvůli kterému jsem do Paříže jel, tu asi psát nemusím a po této stránce se vše vydařilo mnohem lépe, než jsem čekal. Opět jsem prožil zcela nezapomenutelné chvíle, i když tentokrát bylo vše trochu jinak a o to to bylo lepší. Doposud tomu skoro nemůžu uvěřit. Je to jako sen, který se stal skutečností. Jen doufám, že kvůli jistým věcem, které jsem asi nezvládl tak, jak bych měl, se na mě はるこ nezlobí.. <3

Teď jen musím nějak přežít ten nepříjemný dojezd, (trochu jsem to obrečel už ráno v hotelu) ale snad to tentokrát nebude tak hrozné, další setkání by totiž mělo být velmi brzy. Už se nemůžu dočkat.. <3


Haruko si na Japan Expu vyzkoušela robotické kočičí uši od Neurowear

Hotelový pokoj v Relais Spa Paris - Roissy CDG

La Tour Eiffel

Vstup do Louvru (zcela vlevo Suzuki-san a Haruko)

Venuše Mélská

Louvre

Pohled na Pažíž z Vítězného oblouku

Odlet z Paříže

Podepsaný singl "がんばれ・・・それは、I Love You"