úterý 16. dubna 2013

Osaka - odjezd - den 14.

Dneska byl můj poslední den v Osace, takže vlastně není ani moc o čem psát, protože část dne zabrala cesta do Tokya, odkud už píšu tenhle příspěvek. No i tak jsem se pokusil ještě nějaká místa v Osace navštívit.

Ano, jenom pokusil, protože toho moc nevyšlo. Nejdřív jsem chtěl zajít do muzea historie (The Osaka Museum of History), ale po příchodu na místo jsem zjistil, že v úterý mají zavřeno. OK, nevadí. Další na řadě bylo muzeum osacké mincovny. (Osaka Mint Bureau) A jak možná tušíte, bylo taky zavřeno. ^_^ Ovšem na místě mě čekalo ještě jedno překvapení. V areálu mincovny je totiž přes 300 sakur, což znamená, že v tomto období tam byla asi tak polovina obyvatel Japonska. ^_^ Takže jsem se najednou ocitl uprostřed obrovského davu, který se pohyboval rychlostí přibližně deset metrů za minutu a ze všech stran se ozývalo jen "きれい、きれい。きれいですね~". ^__^ No, zajímavý zážitek.

Ještě jsem si prošel Tenjinbashi-suji, která je poblíž, a která je prý nejdelší nákupní pasáží v Japonsku.
Pak už jsem si udělal jen poslední zastávku v ShinSekai, kde jsem si koupil ještě jeden suvenýr. A potom už jen cesta na letiště a do Tokya. ^^