neděle 14. dubna 2013

Osaka - Osaka Peace a vědecké muzeum - den 12.

Upřímně, dneska jsem myslel, že snad celý den zůstanu zalezlý v hotelu. Dostalo se mi určitých zkušeností z idol světa, ze kterých mi nebylo zrovna veselo. Někteří možná víte, jak tenhle svět dokáže být podivný, co se týče různých pravidel, tak mě možná chápete. No a pokud nevíte, tak buďte rádi.
Nakonec jsem se ale přeci jen nějak přemohl a vydal se zase do města. Konkrétně do Peace Osaka (aka Osaka International Peace Center), což je muzeum věnované druhé světové válce. Část muzea je věnována japonské agresi v Číně, Koreji a jihovýchodní Asii. Samozřejmě není opomenuto ani svržení atomových bomb. A celé jedno patro je věnováno náletům na Osaku, které ke konci války zničily většinu města a zabily mnoho obyvatel.

Mojí druhou zastávkou bylo vědecké muzeum. (Osaka Science Museum) A pokud budete někdy mít cestu do Osaky, rozhodně doporučuju se tady zastavit. Jedná se totiž o interaktivní muzeum, což znammená, že si tu můžete i hodně věcí vyzkoušet. Jsou tu nachystané různé pokusy týkající se elektřiny, magnetismu, a dalších oblastí. Popisy jsou sice jen v japonštině, ale zas až tak to nevadí. Navíc mezi návštěvníky se pohybují i zaměstnanci muzea, kteří jsou připraveni vše vysvětlit. Jen nevím, jestli umí anglicky všichni, nebo jsem měl jen štěstí. ^_^

 názorná periodická tabulka prvků: ^_^

A zítra zase Ponbashi, tentokrát s průvodcem. ^_^