pátek 5. dubna 2013

Tokyo - Tokyo Tower a muzeum parazitů - den 3.

Dnes jsem tedy navštívil Tokyo Tower, jak jsem měl v plánu. Cesta byla jednoduchá, z Minamisenju na Kamiyacho, což je bez přestupu. Předpokládám, že Tokyo Tower nemusím nikomu představovat, protože se objevila již v mnoha anime, a asi v každém, ve kterém se objevila, byla zničena. ^_^ Té skutečné se ale daří dobře. Takže jen stručně: jedná se o vysílač a rozhlednu dokončenou v roce 1958, vysoká je 333 metrů, což z ní dělá nejvyšší samonosnou ocelovou věž na světě. (do roku 2010, kdy ji překonal Tokyo Sky Tree, byla i nejvyšší stavbou v Japonsku) Design je inspirován Eiffelovkou, ale Tokyo Tower je vyšší a má jen něco málo přes 57% její hmotnosti. Tokyo Tower má dvě pozorovatelny. Ve 150 a 250 metrech a na každou je potřeba koupit lístek zvlášť. Na hlavní pozorovatelnu za 820 JPY a na speciální za 600 JPY. (lístek na speciální se prodává pouze na té hlavní) Ostatní zajímavé informace se můžete dočíst na oficiálním webu: http://www.tokyotower.co.jp/english/index.html.

A teď pár fotek:
Pohled z hlavní pozorovatelny: (150m)


Pohled skrz prosklenou podlahu spodního patra hlavní pozorovatelny: (145m)


Pohled ze speciální pozorovatelny: (250m)A tentokrát jsem neodolal a pořídil jsem si i suvenýr. Na hlavní pozorovatelně mají automat se čtyřmi druhy mincí s tématikou Tokyo Tower. K nim si můžete z toho samého automatu dokoupit plastový přívěsek, do kterého lze minci zasadit. Ale to není to hlavní. ^_^ Ve vedlejším automatu si totiž můžete na minci nechat vyrazit datum vaší návštěvy a libovolný text. ^_^
Pak jsem vyrazil do Meguro Parasitological Museum, což je o pár stanic metrem dál. (do stanice Nakameguro - konečná Hibiya linky - a potom cca 20 minut pěšky) Zde mají vystavené exempláře různých zvířecích i lidských parazitů společně s popisem, ve které části těla hostitele se vyskytují, způsoby přenosu, atd.. Rozhodně zaujme například 8,8 metrů dlouhá tasemnice (viz foto níže), u které je ještě na zdi pověšená stejně dlouhá stuha, kterou si mohou návštěvníci natáhout napříč místností, aby si lépe uvědomili její délku. Mimochodem, vstup do muzea je zdarma.


Cestou jsem se ještě stavil v Akihabaře na jídlo a podívat se do Yodobashi Camera a Tower Records a tím pro mě třetí den skončil..