sobota 29. června 2013

renta.papy.co.jp

Včera jsem se kvůli jednomu photobooku registroval na renta.papy.co.jp, což je web na "půjčování" ebooků. (photobooky, manga, časopisy, atd.) K dispozici jsou desetitisíce titulů. Web má i anglickou verzi (http://en-renta.papy.co.jp/renta/), kde mají mangu jak v japonštině, tak i v angličtině. Bohužel registrace není společná a taky obsah je u každé verze jiný. A photobook, o který mi šlo, jsem na anglické verzi nenašel, takže jsem se musel registrovat v japonské části webu. Po kliknutí na "ログインする" v pravé horní části se načte stránka, kde můžete buď zadat přihlašovací údaje, a nebo se zaregistrovat. (tlačítko "無料登録はコチラ") Registrace je jednoduchá. Stačí zadat email (メールアドレス), heslo (パスワード) a nick (ニックネーム). Ještě je tam výběr, zda povolit mature content - 利用する (ano) 利用しない (ne) あとで決める (rozhodnout později). Po odeslání registrace je ještě potřeba zadat čtyřmístný alfanumerický kód, který vám přijde mailem  - a to je všechno. ^_^

Používání je také velmi jednoduché. Celý web funguje na systému předplacených kreditů, za které pak "nakupujete". Jeden kredit stojí 105 JPY a u každé publikace je uvedeno, kolik kreditů je potřeba k jejímu zapůjčení / koupi. Většinou máte totiž dvě možnosti, viz screen: 
Zapůjčení na 48 hodin (v tomto případě za 3 kredity) a nebo na neurčito. (za 6 kreditů) Samozřejmě nechybí ani možnost bezplatného náhledu. (¥0サンプル)  Pokud si chcete publikaci koupit, stačí kliknout na "内容紹介".


Otevře se stránka s podrobnými informacemi. Tady se dá vybrat, zda chcete publikaci jen dočasně, a nebo napořád. Po kliknutí na vybranou variantu se otevře stránka s výběrem nákupu kreditů.


Po kliknutí na požadované množství se zobrazí stránka s výběrem platebních metod. (kreditní karta, Edy, Suica, PayPal, Yahoo wallet, BitCash)


Když máte kredity, stačí potvrdit nákup publikace a v menu, kde bylo předtím na výběr mezi dočasným a neomezeným zapůjčením bude nyní tlačítko "číst". (読む)


Současně publikaci najdete v seznamu na vaší osobní stránce. ^_^