sobota 26. září 2015

Návštěva doktora

Tak mám za sebou první návštěvu doktora v Japonsku. Už včera večer jsem cítil, že mám horečku, a dnes ráno se dostavila bolest v krku typická pro angínu, tak jsem se rozhodl neriskovat, a raději jít k doktorovi.

Po dotazu, zda vůbec berou cizince, jsem dostal dotazník na aktuální symptomy a nějaké další věci ohledně zdravotního stavu. Samozřejmě následovala i otázka, jestli mám s sebou dost peněz. Že prý to může být i přes 10 000 yenů, podle závažnosti. Po krátkém čekání proběhlo vyšetření v ordinaci, kde jsem se dozvěděl, že to zatím není tak vážné, ale že mi stejně dají antibiotika. Následovala ještě inhalace čehosi. (možná dezinfekce) Sice to nebylo nic nepříjemného, ale sedět tam před nějakým přístrojem, s trubičkou nasměrovanou do pusy, aniž bych věděl co to je, a jak dlouho tam budu, to mi moc na klidu nepřidalo. Nakonec to trvalo možná pár minut. Jak jsem správně hádal, do doby, než na té mašině zhasne jedno světýlko. ^^

Pak ještě chvilka čekání na léky, a platba. Nakonec to dělalo 6 000 yenů. A odnesl jsem si čtyři druhy prášků a jedny kapky.. Chvíli mi trvalo si vůbec zapamatovat, co se kdy bere..

Dotazník:Léky: