čtvrtek 1. října 2015

Nákup na Amazonu s vyzvednutím v konbini

Možná jste někdy při cestách po Japonsku uvažovali nad nákupem na Amazonu. Poštovné je často zdarma, a třeba je jednodušší si konkrétní věc objednat online, než celý den běhat po obchodech. Ale kam si zboží nechat poslat? Nechcete riskovat, že zrovna v době doručování nebudete na hotelu, a zásilku vám na recepci nenechají? Nebo jedete další den do jiného města? Nevadí. Zásilku si můžete nechat poslat do konbini, kterých v Japonsku není zrovna málo. Ale jak si zásilku potom vyzvednout? Stačí přijít do prodejny s dokladem totožnosti, a zeptat se, jestli tam pro vás nemají balík? Tak jednoduché to bohužel není. Ale hezky od začátku.

V tomto případě si nechám poslat zásilku do FamilyMartu. (ale ne všechno zboží jde touto metodou zaslat, například u věcí z Amazon Marketu tahle možnost nejde využít, a také tam jsou omezení týkající se rozměrů, hmotnosti, ceny..)

A jak tedy postupovat? Při checkoutu objednávky při zadávání adresy jděte do sekce "Search for a New Store". Můžete hledat podle adresy, směrovacího čísla, nebo nějakého orientačního bodu. (na screenu je jako příklad Tokyo Tower - názvy těchto orientačních bodů lze zadávat jen v Japonštině)V dalším kroku se vám zobrazí mapa dostupných obchodů. Stačí jen některý z nich vybrat....a volbu odsouhlasit.Zásilku si musíte vyzvednout do deseti dnů od doručení. K vyzvednutí budete potřebovat doklad totožnosti, a dvě čísla: tracking number a authentication number. Obě čísla by vám měl amazon poslat e-mailem, ale může se stát, že se mail někde ztratí, nebo že si ho omylem smažete. Nevadí, čísla se dají snadno zjistit z informací o objednávce. Authentication number je posledních sedm číslic z čísla objednávky. (v mém případě 5959800)A tracking number se zobrazí po kliknutí na "Track package" (v mém případě 27287xxxx843 - jedná se o dvanáct číslic, já to jen cenzuroval.. ^_^)Po příchodu do FamilyMartu si na FamiPortu musíte vytisknout ticket potřebný k vyzvednutí.

Na FamiPortu kliknete na žlutou ikonku úplně vpravo.Zobrazí se stránka s růžovou a zelenou volbou. Kliknete na růžovou (zelená je nápověda)Zadáte tracking number a potvrdíte "OK" vpravo dole.Zadáte authentication number a potvrdíte.FamiPort ověří údaje....a zobrazí informace o zásilce. Opět potvrdíte "OK"
(automatická cenzura příjmení odrazem zářivky.. ^__^)A FamiPort vytiskne váš ticket.
S tímto papírem a pasem tedy můžete jít za obsluhou, která vám vydá zásilku. (budete požádáni ještě o podpis, a o odsouhlasení, že jméno uvedené na zásilce je skutečně vaše)