neděle 8. května 2016

eConnectJapan

Pokud se chystáte do Japonska, jedna z důležitých věcí je určitě internet v mobilu. Free wifi sice existují, ale komu by se chtělo pořád nějaké hledat a registrovat se. Navíc, když zrovna někde zabloudíte, žádná třeba poblíž nebude. Sehnat japonskou datovou SIM je už mnohem jednodušší, než když jsem jel do Japonska poprvé. Vlastně si ji můžete koupit hned na letišti od společnosti So-net. A to v automatu (pokud letíte do Osaky), nebo v obchůdku s obsluhou. (pokud do Tokia) Více info zde. A spousta dalších SIM je k dispozici na Amazonu, případně v Yodobashi Camera, atd.. V první řadě je třeba připomenout, že co se týče pokrytí, je úplně jedno, čí simku si koupíte. Všechny totiž využívají síť NTT DOCOMO. eConnect i So-net simky je možné i nabíjet, pokud vám data dojdou. Ale v případě So-net se musíte přihlásit na webu pomocí údajů ze simky. Já jsem kupoval tak nějak ze zvyku simku pokaždé u eConnect, ale na konci minulého roku udělala tato společnost významný krok ke zvýšení uživatelského pohodlí - vydala appku pro Android a iOS, díky které je všechno mnohem jednodušší - můžete sledovat aktuální spotřebu dat, případně další data snadno dokoupit.

Podívejme se tedy podrobněji na Android verzi:

Úvodní obrazovka nabídne nastavení APN, což jsem nezkoušel, protože jsem aplikaci nainstaloval až v průběhu používání SIM. Dále je tu možnost zadat SIM do aplikace. (Register SIM Card) Ale ani tady jsem nemusel zadávat žádné údaje, protože appka si vše načetla sama. Poslední položka je seznam použitých karet.


V seznamu SIM je rychlý přehled o kartách, společně se službami, které mají aktivované. I když většina lidí asi nebude používat víc než jednu SIM současně. ^_^


Ale jak už jsem psal výše, appka si velmi rychle načte údaje o SIM, a z úvodní obrazovky se přesune na info o kartě:


Na další záložce je přehled využití dat. A to jak celkový, tak i denní graf:Poslední záložka nabízí dobíjení. A dobít je možné jak předem, přičemž jednotlivá období budou aktivována vždy po skončení předhozího, tak i až tři dny po skončení posledního období. Takže i když náhodou zapomenete, kdy přesně platnost služby končí, nemusíte kupovat novou SIM.


Platit za služby je možné jak PayPalem, tak i kartou.


https://www.econnectjapan.com/