sobota 17. června 2017

Web Nákupy v Japonsku

V březnu jsem spustil web, který jsem plánoval už od loňského léta, ale kvůli různým problémům byl projekt neustále odkládán. Součástí měla být i nabídka zasílání různých předpřipravených balíčků. Tato nabídka se ale s velkým ohlasem nesetkala, což jsem tak trochu předpokládal. Proto jsem v dubnu začal připravovat eshop, který je nyní konečně v provozu. Řekněme, že zatím v jakémsi "testovacím" módu. Takže teď se budu snažit naplnit databázi nějakým zajímavým zbožím, a možná i tady bude víc příspěvků.

Hlavní část webu: http://www.nakupyvjaponsku.cz/

Eshop: http://eshop.nakupyvjaponsku.cz/

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, co jsem se koukala na Tvůj blog (Tebe baví Tesla?) a e-shop... potřebuje to změnu designu.
Nezlob se, ale nemám potřebu tam trávit čas, nebaví mě to... nemám tam obrázky vysmatych japonek, žádný motiv japonská, nic... nepůsobí to na mě důvěryhodně.

ceny k mému překvapení i prezitelne (jen u ceny mouky me málem mrsklo, ale asi je výběrová? Což nemá v popisu, já nevím co s ni, není tam žádný recept a kdybych byla laik tak si na výrobu mochi koupím levnou ryzovou mouku ze zdravé výživy...a pak splacu nad výsledkem, protože to bude hnusne...). Prostě s tímhle popisem do toho svý těžce vydělané peníze nevrazim.

Mých pět centů: Projdi si recepty tady na asianstyle, případně si pujc japonskou kucharku/mrkni na youtube videa, procti si diskusní vlákna... sepis ingredience, zjistí dostupnost a za jakou cenu je nabízí konkurence.

Nejsi-li schopný nabídnout rychlost, nezbývá Ti než nabídnout lepší cenu, větší výběr a recepty, veeelmi příjemný přístup a možná i vzorky zdarma ke každé objednávce,

Tematické balíčky jsou zajímavé, ale rozjedou se jen tehdy, bude-li rozjetý shop, A to bude chtít spoooustu času a energie.

Takže "domácí" úkol:
1)zjistit co se vlastně pouziva,
2) proc právě toto (máš tam tři druhy růžové mouky a co jako já s tím? Na google si to hledat nebudu),
3) zkoušet vařit ať znas své zbozi
4) sepsat podrobnější texty s informacemi
5) řešit design

Kolik do toho vrazis času a energie, tak úspěšné to bude. Nepocitej s tím, ze tam nahazes nějaké zboží a peníze se Ti pohrnou samy. Někteří kolegové z profese (web design, programování, reklama) se sice snaží zákazníky přesvědčit, že e-shop je automat na peníze (samozřejmě jenom díky jejich zásluham), ale není to pravda. Takže pokud do toho nechceš vrazit čas a energií, radím Ti, jdi od toho

Takže zvaz :-).

8BB76E1 řekl(a)...

Ahoj.. ^^ Díky za vyčerpávající komentář. Jo, experimentovat s teslou mě bavilo, ale nepředpokládám, že bych měl ještě šanci se k tomu vrátit, bohužel.

Hmm.. S tím vzhledem je to asi pravda, a asi bude potřeba s někým ohledně toho navázat spolupráci, protože něco takového sám nezvládnu. ^^; Upřímně, o té mouce bych ani neveděl, kdyby o ní někdo nepožádal ještě před otevřením eshopu. Tak jsem ji tam přidal, když už jsem ji měl díky té žádosti ověřenou jako lehce dostupné zboží.

Asi je hodně o čem přemýšlet. Původně jsem tenhle web zakládal s myšlenkou jakési "centralizace", chodím na různé weby, jejichž další uživatelé občas něco chtěli koupit, ale já tak úplně nezvládal "být všude".

Taky ještě přemýšlím nad tím, jak "velký" vlastně tenhle web / eshop chtít.. (aby ho bylo možné provozovat jako one-man projekt)