čtvrtek 16. listopadu 2017

Kushiya Monogatari

Jedna z věcí, kterou byste si při návštěvě Japonska neměli nechat ujít, je kushikatsu (串カツ). Kushikatsu (nebo také kushiage - 串揚げ) lze připravit z masa, mořských plodů, zeleniny, případně i z dalších produktů. (chikuwa, sýr, atd.) Příprava tohoto populárního street foodu je velmi jednoduchá - kousek (například) masa se napíchne na bambusovou špejli, obalí v trojobalu (mouka, vejce, strouhanka), a následně smaží v oleji.

A řetězec restaurací Kushiya Monogatari dělá vše ještě o něco zajímavější tím, že si můžete kushikatsu sami připravit stylem "all you can cook and eat". Za 2430 yenů na osobu (aktuálně cca 466 korun) máte 90 minut času, který vám v restauraci ještě ušetří tím, že trojobal je redukován pouze na "dvojobal". (jakési řídké těsto a strouhanka) Stačí si tedy u pultu nabrat špejle s připravenými surovinami, těsto, strouhanku, případně omáčku, do které se pak hotové kushikatsu namáčí, a můžete se dát do práce. My při naší první návštěvě ani celých 90 minut nevyužili.

Každopádně, pokud budete mít cestu do Japonska, doporučuji vyzkoušet. Tím spíš, pokud jste měli obavy dát si kushikatsu u stánku. Tady si totiž můžete připravit jen to, co sami chcete. ^^

Domovská stránka: http://ku2.ffsm.jp/b/

Seznam restaurací dle prefektur: http://ku2.ffsm.jp/b/shoplist


Fotky:

Video:

(není jednoduché něco dělat, když se na to díváte přes display telefonu, proto mi všechno tak trvá.. ^_^;)