pondělí 9. července 2018

Růžová Seiko

Svým debutovým EP PINK na sebe Seiko v roce 2012 strhla hodně pozornosti, a od té doby na ni čtu v komunitě téměř samou chválu. Asi není překvapení, že zaujala hlavně lidi, kteří mají v oblibě mimo jiné Jun. Já jsem Seiko víceméně přestal sledovat po prvních třech deskách. Částečně kvůli tomu hype, přestože byl zasloužený, a částečně kvůli osobním záležitostem. Ale asi bych se k ní měl zas vrátit. Ona Seiko není snadná na poslech, nicméně má neuvěřitelný potenciál. A tak jsem si tedy zkusil připomenout "staré časy" a udělal si radost vinylem, který vyšel v roce 2014.

A je to rozhodně zajímavá deska. ^_^ Obsahuje samozřejmě stejné songy, jako CD z roku 2012, ale jako bonus je tu ještě od každého songu verze z roku 2014. A trochu to působí, jako by Seiko byla znuděná svýma vlastníma písničkama, takže ty 2014 verze jsou všechny tak nějak více rozdováděné. Jako by měla mnohem více energie, než kolik ty písničky vyžadují, a nevěděla, kde ji vybít. Často ujíždí s rychlostí a různými jinými způsoby se snaží vzbudit dojem, že to prostě celé chtěla jen nějak "odfláknout", ale výsledek je samozřejmě zcela opačný. Nádhera.

Vinyl je limitovaná edice, a už se dá sehnat jen z druhé ruky za dost peněz. Ale naštěstí ho někdo celý hodil na YouTube, a protože není vydaný pod avexem, tak tam možná i vydrží.

(v popisu videa je tracklist s časy, takže můžete přeskakovat, a porovnávat jednotlivé songy)