úterý 25. února 2020

Stěhování

Pokud čtete fórum na Aki, tak už víte, že jsme se minulý týden přestěhovali. Důvodem bylo víceméně to, že jsme chtěli blíže k centru, kvůli lepším pracovním příležitostem. Nyní tedy bydlíme v Nishinari. Byt je 2DK, asi 30m2, takže asi poloviční, oproti předchozímu.

Stěhování proběhlo poměrně rychle - asi týden předem jsme objednali stěhovací společnost, která následně dodala kartonové krabice na zabalení věcí. Vše jsme tedy během toho týdne zabalili, na přesun pak proběhl během jednoho dne. Náklady na stěhování byly cca 100 000 yenů, včetně prvního nájmu. (40 000, stejně jako v předchozím bytě) To je v podstatě minimum - měli jsme objednané jedno auto. (nejmenší) Pak jsme museli zaplatit dalších 50 000 za odvoz odpadu. (také nejmenší auto) Protože nový byt je poloviční, museli jsme se hodně věcí zbavit. S tím bohužel souvisí i to, že nemám moc místa na skladování zboží, které jsem přeposílal do Česka z Yahoo aukcí, atd., takže nad tím ještě musím popřemýšlet, co s tím. Pravděpodobně budu muset zavést nějaké rozměrové omezení.

Eshop máme již v provozu, ale i tady hodně položek zmizelo z důvodu rozdílného sortimentu. Samozřejmě se budu snažit nabídku zboží opět rozšířit, ale to zabere nějaký čas. Každopádně jsme teď skoro bez peněz, takže pokud nás chcete podpořit, něco si u nás kupte. ^_^

http://eshop.nakupyvjaponsku.cz/

Tady je pár fotek z nového bytu, ještě dost neuspořádaného.